haidenfirkins6657 haidenfirkins6657
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

Liz buys 4 pairs of jeans the jeans are $35 each how much money did liz spend?

Respuesta :

milot
milot milot
  • 24-09-2018
The jeans are 35 each and she bought 4 of them

So the equation is 35(4) = c
140
The cost of 4 jeans are $140 dollars.
Answer Link

Otras preguntas

What do the empires of Egypt, Mesopotamia, Ancient China, and Ancient India have in common? a. They all formed around the time of the Neolithic Revolution (12,
In the year 2008, a person bought a new car for $23500. For each consecutive year after that, the value of the car depreciated by 10%. How much would the car be
Mrs. jones has a body fat to body mass of 1:3.She has a body mass of 60kg.​
Solve the compound inequality . 2w-2<-8 and 4w+3<11 Write the solution in interval notation. If there is no solution, enter 0
PLEASE HELP A) 8 C) 1 B) 6 D) 7 What is the value of x?
Problem Solve for xxx. 5x^2 + 60x + 180 = 05x 2 +60x+180=0
When a substance changes from a liquid to a solid, what happens to the motion of its particles? OA. They move more slowly and become fixed in position. O B. The
Now write 40,630 in scientific notation
Question 1 of 19 Click to read the passage from A Christmas Carol, by Charles Dickens. Then answer the question. In this passage, Scrooge's door knocker turns i
Glucose provides energy for cells. Different cells have different mechanisms for glucose intake. Intestinal cells contain proteins that transport glucose agains