adrianamonteiro adrianamonteiro
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

i need help with these geometry questions

i need help with these geometry questions class=

Respuesta :

ShyheemBurke
ShyheemBurke ShyheemBurke
  • 24-09-2018

i Think its C bc they are pointing out two lines so they are looking for two segments that connect with the lines.

Answer Link

Otras preguntas

the price of milk in 2013 was around $3.28 a gallon. This was eight times as much as you would have probably paid for a gallon of milk in the 1950s. Whatwas the
why were internment camps established in the us? a- to isolate people protesting the war. b- to provide homes for temporary farm workers c- to train workers in
A box of rice cakes costs $1.95. What is the greatest number of boxes of rice cakes Jared can buy with $10
what is 20 divided by 1,000
A New dog leash with an attached flashlight was on dale for 20% off. if the original price was $16.50, what is the discounted price?
A group of scientist study the effect of chemical on Various strains of bacteria. Strain A started with 6000 cells and decreases at a constant rate of 2000 cell
What two people are elected by voters in their states
(4.8x+15.5)+(2.1x-12.2)
How can i solve for x & y -14 - 3i = 2 x + yi
40 pounds of cashews costing $9.20 per pound were mixed with 100 1b of peanuts costing $3.32 per pound. Find the cost of the resulting mixture