gabriellabadon2
gabriellabadon2 gabriellabadon2
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

If Apple's cost $3.50 per pound how much would 1 1/2 pounds cost

Respuesta :

jade13cox
jade13cox jade13cox
  • 21-10-2018

5.25

3.50 for one pound and half of that is 1.75. so 3.50 + 1.75=5.25

Answer Link

Otras preguntas

all the facts and observations gathered in an experiment are called A.conclusions B.Data C.theories D.hyposthesis
PLEASE HELP MEEEE Africa Asia (India) Australia Europe
Reduce each ratio to its simplest form. a. 17 : 102 b. 208⁄52 c. 54 to 2 d. 7 : 49
What is the book 1984 by George Orwell about?
Please help with the question in the attachment. Do not give an improper answer or you will be reported.
what was the reason that enslaved people sought their freedom in the english and french speaking neighboring islands from 1833- 1863?​
What is the y-coordinate of the point that divides the directed line segment from J to K into a ratio of 2:3? min live - va) + v1 -6 -5 5 7
1. Make an essay(2 paragraphs minimum) about different religions beliefs and disciplines.​
What is the percent of the cars were going above 80 mph!
What fraction of a metre is 20cm?