Seudónimo Seudónimo
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

If a 2 gallon container of vanilla ice cream sells for $9.89, the unit price is $4.945 per gallon.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2018

The answer would be true because if you mutiply by 2 it would give the answer

Answer Link

Otras preguntas

order from least to greatest 0.5, 1/5, 0.35, 12/25, 4/5
8T+5=6T+1 can someone take me through the steps?
traditional economies do not use ______ as a medium for trade
What does Dubois mean by “stealing the black man’s ballot?”
Two men decide to use their cars to pull a truck stuck in mud. They attach ropes and one pulls with a force of 515 N at an angle of 31◦ with respect to the dire
What was one effect of the popularity of suburbia in the1950s
What can a food surplus lead to?
14-(2x+5)=-2x+9 [help?]
How did flooding rivers contribute to the beginning of farming communities?
Solve for "y" 1.2x-4y=28