maribelyanez09 maribelyanez09
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Kathryn bought 2.5 pounds of grapes at the Farmers Market. She paid 1.26 per pound. How much money did Kathryn spend in all?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-10-2018

Answer:

$3.15

Step-by-step explanation:

2.5 pounds x $1.26 = $3.15



Answer Link
nakaylajones21 nakaylajones21
  • 23-10-2018

Answer:

The answer is $3.15

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

plz help i will put u breanliest
seven provinces of universal deceleration of human rights​
3. Lars drove 350 miles using 20 gallons of fuel. What was his fuel mileage? A. 15 miles per gallon B. 16 miles per gallon C. 17 miles per gallon D. 17.5 miles
Write your answer in the form of (Yes or No because it has ___ml more or less) *
Someone please help me
What should the points be of the linear equation y=2x + 1
A quadrilateral has two angles that measure 190° and 10°. The other two angles are in a ratio of 3:5. What are the measures of those two angles?
Janis is the set designer for a play. She has 40 feet of dividers to use to create a section in the workshop for storing props. She plans to create the space in
A B C or D ????!! Helpp
ΔABC is right-angled at C.If AC=5cm and BC=12cm find the length of AB.​