kyra2992 kyra2992
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $2.00 for eight , you need 15 . How much will it cost

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 23-10-2018
15×.25=3.75 for 15 oranges
Answer Link
dancer110 dancer110
  • 23-10-2018
15x25 is 375 turn it into money and its $3.75 for 15 oranges
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

if 3×1=34 2×3=65 6×1=67 5×4=209 then 6×3=
Which of the binomials below is a factor of this trinomial? x2 - 5x - 36 A. x + 4 B. x - 4 C. x2 + 7 D. x - 7
Drugs modify the brain chemistry and change behaviors. Please select the best answer from the choices provided.
Find PS if ABC=PQR, AD is an altitude of ABC, PS is an altitude of PQR, AD=12, AC=16 and PR=10 a. 7.5 b. 19.2 c. 4.62 d. 19.5
What is the role of magnetism in the study of x-ray imaging?
Hey...i need help with question 11.b.
What is the average kinetic energy of a gas at 285 kelvin? (R = 8.314 J/K-mol)
Why are the carbon cycle, the phosphorous cycle, the water cycle, and the nitrogen cycle all considered to be biogeochemical cycles? a.Because all these cycles
What do the rivers named in “The Negro Speaks of Rivers” have in common?
Name three points that are collinear