brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy buys 5 packs of organic milk for the neighborhood store is priced at $3.96 how much does Mandee's spend and all of his purchase

Respuesta :

summergirl7987
summergirl7987 summergirl7987
  • 23-10-2018

Answer:

$19.80

Step-by-step explanation:

3.96 is the price so if you multiply it by 5 you get your answer.


the rest of the question doesnt make much sense so hope this helped?

Answer Link

Otras preguntas

The sum of all chemical reactions that support life is called.
which pronoun to fill in the black?
BRAINLIST Read the lines from "The Courage That My Mother Had." That courage like a rock, which she Has no more need of, and I have. Which sentence best explain
Driving is expensive. Write a program with a car's miles/gallon and gas dollars/gallon (both floats) as input, and output the gas cost for 20 miles, 75 miles, a
Can I get an explanation for this ?
what is the total number of p-block elements
Solve the inequality. 3 + 1/4x ≤ 11
Justin built a model of a plane using the scale 2 cm:5m. His model is 29.8 cm long. What is the length of the plane?
Find the value of x.
ILL MARK YOU BRAINLIST