brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy by five packs of organic milk from the neighborhood store each pack is priced at $3.96 how much does Mandy spend in all of his purchase

Respuesta :

student32949
student32949 student32949
  • 23-10-2018

$19.80 is spent on the milk

Answer Link

Otras preguntas

Imagínate que tú eres empleado(a) de correos y recibes la carta de Lencho. ¡Contesta su carta! Tienes que escribir por los menos cinco oraciones completas, y e
When revising your work for word choice, it is important to _____. A. use precise and powerful words B. use as many adjectives as possible C. remove adverbs
Which words show that the lyric poem is written from the perspective of a single speaker? A.“in” and “thy” B.“my” and “I” C.“poet’s” and “sight” D.“vanity”
hat is the electron configuration of an element with atomic number 15?
A section of higher ground, such as a mountain range, which separates river systems traveling in opposite directions is known as a ________. coastline pen
how does the constructive forces change the land surface
Why do writers still employ archetypes today?
Suppose that the minimum wage in the United States is $5 per hour. In an attempt to help workers, the government raises the minimum wage to $10 per hour. Which
How does a performer create a group-storytelling experience? A. The storyteller encourages the audience to sit quietly and wait for the next part of the sto
What process is similar to binary fission