vivianni0727p1y30v
vivianni0727p1y30v vivianni0727p1y30v
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

if 4 pounds of corn cost 13.60 and 7 pounds of tomatoes cost 14.00 how much does it cost to buy 9 pounds of tomatoes use a double numberline

Respuesta :

jm9833641 jm9833641
  • 24-10-2018

Answer: $18.00


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

2016 repayment limitation single taxpayer income is at 350% poverty level
Use the properties of logarithmic functions to simplify the expression on the left side of the equation and determine the values of x and y. Then evaluate the s
12x^3 - 4x^2 - 61x + 60=0
The decathlon tests an athlete's prowess in _____________ events. A. four B. ten C. one hundred D. two
What is the mass number of an atom which contains 21 electrons, 21 protons, and 24 neutrons?
Mr. Stephens and Ms. Richards conducted a survey of their English classes to find that students scored an average of 68% on the final for semester one. Which k
Who developed the system known as anthropometry?
Instant death was usually reserved for member of the poorer classes and not the nobility. true false
Vietnam, korea, and germany are similar because _______.
Which graph represents the solution set of the system of inequalities? {y≤2x+1y>−2x−3