gemelo98 gemelo98
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

Fernando was at the store and i had to buy 4 items but each item cost 1.99 how much did everything cost?

Respuesta :

just4lilyv just4lilyv
  • 24-10-2018

Answer:

$7.96

Step-by-step explanation:

4 times 1.99 equals 7.97

Answer Link
h31124 h31124
  • 24-10-2018

Answer:

$7.96

Step-by-step explanation:

since each item cost $1.99 you can multiply by 4

4(1.99)= 7.96

or you can add 1.99 together four times

1.99+1.99+1.99+1.99=7.96

Answer Link

Otras preguntas

What number is between 75 divded by 4?
SEVENTEEN POINTS IF ANSWERED CORRECTLY!! please don't answer just to take the points if you don't know it by saying "i don't know but good luck" or anything cu
The Diagnostic Handbook was published in what year
in what ways can minor parties impact elections in this country?
If you wanted to write a paper analyzing how John Milton uses language in the epic poem Paradise Lost, which method of incorporating evidence would be most effe
Membrane-bound organelles are not found in the cells of? a. bacteria. b. fungi. c. plants. d. protists.
why is cell theory a theory and not a law?
What was the preferred two-dimensional medium for didactic, christian art during the middle ages, particularly in the byzantine empire?
gravity is ____________________ to the distance between and difference in mass between two objects
In pea plants, purple flowers are dominant over white flowers. The phenotype ratio of purple to white flowers in a population of five plants is 4:1. How many