shaynajeremie7 shaynajeremie7
  • 25-10-2018
  • Mathematics
contestada

find the unite rate for $11.70 for 9 tacos

Respuesta :

quarrella
quarrella quarrella
  • 25-10-2018

To get the answer, all you have to do is divide 11.70 by 9 to get

$1.30

Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

how many lines does it take to form two half planes
HELP ME ASAP PLEASEEEEEEEEEEEEEEEE :( Enter the number of rows needed and the number of seats that will be left over. rows ________________ extra seats _______
The average person loses about 8x10 strands of hair each day. About how many strands of hair would the average person lose in 9 days?
Sally bought a television for $525. Rounded to the nearest hundred, about how much money did Sally spend on her television? A) 500 B) 600 C) 700 D) 800
The particles of a gas have enough ____ to overcome the attraction between them
Can 25 over 12 be simply ed,if so by what
If you took an empty balloon, weight it on a scale then filled the balloon up with air and weighed it again would you expect the weight of the balloon to change
Complete the paragraph with the correct transitional words. Before the Big Bang, there was no matter in the universe. It was a dense, hot, soupy mixture. Scien
please help me!!! will give first person brainliest!!!
What groups of immigrants are given priority to enter the United States