shorkie1986 shorkie1986
  • 21-11-2018
  • Mathematics
contestada

Sally bought a soft drink for 3 $and 9 candy bars she spent a total of $48. How much did each candy bar cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-11-2018

each candy bar costs $9


Answer Link

Otras preguntas

Using the model of 3.33, how dose the 3 in the one place compare to the 3 in the place to its right
Dory bought 2 computers on sale for $210.99 each. He sold them to his friend for $240.00 each. What was his profit?
Select all the statements that apply to diffusion. A. It requires energy to move molecules. B. It doesn’t take energy to move molecules in and out. C. Molecules
This is due in a few hours I WILL MARK BRAINLIEST Find two numbers if their ratio is 9:11 and their difference is 6. Answer: 33,27 or __,__. Find out what __ eq
What is it please help
What Did French And England Disagree About
Timothy’s earnings vary directly with the number of hours he works. He worked 40 hours and earned $760.00. Which equation represents the relationship between th
Me everyday SUPER DEPRESSED
Describe the Mongol homeland.
What is 24 + 3 + 4 + 234 + 1593 + 21 - 90 + 89 ( free 45 points) for the first one!