kevingarcia061507 kevingarcia061507
  • 21-12-2018
  • Mathematics
contestada

a factory makes parts for toys in different quantities,as shown in the table. how much would 11 parts costs

Respuesta :

januarywrites
januarywrites januarywrites
  • 21-12-2018

Answer:

I've seen this question before :)

Step-by-step explanation:

Divide $0.90 by 2 to get the cost per part. You get $0.45.

To get the cost of 11 parts, multiply $0.45 by $11.  

The answer is $4.95.


Cheers, July.

Answer Link

Otras preguntas

PLEASES HELP!! with all 4
What do you understand by the word 'settled somewhat after zulu manner '
Matapos basahin ang kasaysayan ng LGBT sa pilipinas sagutan mo ang history change frame upang ma maunawaan ang kuwentong binasa punan ng sagot ang mga kahon
A botanist was monitoring the growth of a type of plant during its first year. The function f (x) models the average height of the plants, in inches (in), whe
Bakit sinasabing ang pista ay isang pamana ng ating mga ninuno
Find the area shared by the circle r2=7 and the cardioid r1=[tex]7(1-cos\theta)[/tex]. Give an exact answer, using pi as needed.
differential the first four generation of computer​
Fuel cost is expected to be ​$6.00 per ​gallon and average fuel consumption without deflectors is 7 miles per gallon. Construct a breakeven graph. Clearly indic
A sample of pure acetic acid, CH3COOH, contains 1.40 x 10^23 carbon atoms. How many moles of acetic acid are in the sample? ​
Solve equation giving answer to 2 decimal places X=7/5x-3