nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Tom had 7/12 of a pizza. His little sister came along and took 2/5 of his pizza away. How much pizza does Tom have left?
Which of the following statements best describes Canada’s government
What do I need to do and what is the answer ?
what is the solution
true or false most cells are easy to observe
Prejudice arises from a need to blame other groups for our present misfortunes, according to the _________ hypothesis.
Is negative 7 a whole number, interger, rational number, irrational number, or a real number
The density of a solution is 1.18 g/ml. its specific gravity is
|-7n+4|+9=34How do you do this?
Why is trade considered mutually beneficial? Question options: A) those who participate in exchanges must always give up resources B) countries who benefit from