2006brenna 2006brenna
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

$1.80 for 2.25 kg of onions, how many does it cost per kg

Respuesta :

jennagamblin
jennagamblin jennagamblin
  • 22-01-2019

Answer: $0.80 per kg of onions


Step-by-step explanation:

1.80÷2.25=0.80

2.25÷2.25=1

0.8/1=0.80

Answer Link

Otras preguntas

26 more than the product of a number and 17 is -42 Translate it into an. Equation
samantha measured the dimensions of a rectangle poster frame.it was 3/4 yard long and 1/2 yard wide.what is the area of the frame?
It is important to ________ multiple sources for historical accuracy. Discard Integrate Consider Understand not use
What part of the expression represents a sum ? Who know tell me please
Picture above is my question please help me for brainliest
Paco uses a fan on a hot summer afternoon. What changes if he turns the fan to a higher speed. A. the air gets hotter B. the air gets cooler C. the air moves at
What group of people counqurered Gaul at the end of the of the 5th century?
Identify the connotation of the italicized words. Her language was refined and precise
The two aspects of the process for evaluating the results of a marketing decision are evaluating the decision itself and __________. evaluating the sales result
If your smart please help me. I'm begging you!! JUST NUMBER 11!!!!