rgs13 rgs13
  • 23-01-2019
  • Mathematics
contestada

$12oz. divided by 2.29 whats unit price

Respuesta :

unicorns32
unicorns32 unicorns32
  • 23-01-2019

Answer:

I'm not entirely right, but I think it's 5.24.

Step-by-step explanation:

12/ (means division) 2.29 = 5.24017467249....

I think that's how you do it.

Let me know if it's right.

Answer Link

Otras preguntas

why Were southern states concerned about giving the federal government the power to regulate international commerce
Jamie works on a spread sheet in which he has to label stes of data. How can he navigate between the cells in the spread sheet
Why were some Egyptians able to become artisans
Please help and explain if so thank you!
How many miles are there in 27 grams of aluminum?
What are the values of x and y?
A standard drink contains of alcohol. A. .6 grams B. 6 ounces C. .6 ounces D. 1 ounce
0.777 convert into fractions
1. What evidence suggests that global climate change is causing the oceans to get warmer? Decreased air temperatures Decreased storm strength Increased sea l
Jupiter is a much more massive planet than Earth. What would happen to a person’s mass and weight if he were on Jupiter?