minnie7760 minnie7760
  • 24-01-2019
  • Mathematics
contestada

Can some one help me with this math problem

Can some one help me with this math problem class=

Respuesta :

kmxyc1
kmxyc1 kmxyc1
  • 24-01-2019
the cost of 5 pounds of ground beef would be $12.40
Answer Link
gneydely gneydely
  • 24-01-2019

Answer:$12.4


Step-by-step explanation:

So there is 5 pounds right. So each pound equal $2.48 so sum up $2.48 5 times

Answer Link

Otras preguntas

plz help I dont know this answer will mark brainliest if correct answer only. The question is write the equation determined by the graph.​
Who is depicted in the image below?
The circle graph shows how the annual budget for a company is divided by department. If the amount budgeted for Media and Engineering combined is $12,500,000, w
PROBABILITY!! Please help huge part of my grade will give BRAINLIEST or venmo you (only need the last 2)
11. < ABE and < DBE are supplementary angles. If the measure of < ABE is 61, what is the measure of < DBE?
Select each of the following that are products from photosynthesis n
An artist sells paintings for $100 each. For each painting, the cost of the canvas is $10 and the cost of the paints is $8. How much profit (a positive amount o
how to calculate the first hundred terms of a sequence​
What is the mass (in grams) of 3.03 × 1024 molecules of carbon dioxide molecules?
You scored 53 in fight 1 and 103 in fight 2 Can you find the mean (average) number of points for the two fights? Find the mean to advance to the title bout. Ave