kaylacollinskamore
kaylacollinskamore kaylacollinskamore
  • 22-02-2019
  • Mathematics
contestada

Robert is purchasing some packs of chicken from the supermarket The first pack weighs 45 ounces The second packs weighs 3 pounds Which pack weighs more

Respuesta :

greekfreekisdbz
greekfreekisdbz greekfreekisdbz
  • 22-02-2019

Answer:

Its the 2nd pack

Step-by-step explanation:

Answer Link
kcamposo31 kcamposo31
  • 22-02-2019

Answer: 3 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1. Simplify. 3 + 12a – 6 + 5a
I do not understand what to do for 2-4
With SAME SIDE exterior do the angles have be SIDE BY SIDE too? Or do they just have to be on the SAME SIDE?
Write and solve an equation. Tommy has 5 more toy cars than Billy does. If Tommy has 12 toy cars, how many cars, c, does Billy have? Solve for c. Enter your an
What is the importance of using the correct tone in your argument
​12x−5y=−20 ​y=x+4 x = ? y = ?
What is the main unit in metric system?
Complete the statement using > or <. -3/4 ___ -5/8 and how would I use this on a number line
−3, −1, 0, 3 Which pair of numbers has a sum of 0
Find each unit price. Which is the better by? Explain please. Electrical wire: $1.49 for 3 feet. $.69 for 18 inches Please help ASAP !!!!