rehana1320067494 rehana1320067494
  • 24-02-2019
  • Mathematics
contestada

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP class=

Respuesta :

jimrgrant1 jimrgrant1
  • 24-02-2019

Answer:

C

Step-by-step explanation:

To find the cost per gallon ( unit cost ) divide cost by number of gallons purchased, that is

cost per gallon = [tex]\frac{35.38}{12.2}[/tex] = $2.90 → C

Answer Link

Otras preguntas

Why is the Western Central region able to produce hydroelectric power?
On the map below the three gorges Dam is located on which of the following Asian rivers
the table shows the activities of two tourists at a vacation resort. you want to go parasailing for 1 hour and horseback riding gor 2 hours. how much do you exp
HELP FAST!!! WILL UPVOTE! What is the slope of this line? Enter your answer in the box.
The volume of this cone is 2,863.68 cubic meters. what is the radius of this cone?
Bolsa camiseta blusa suéter medias calcetines sombrero zapatos de tenis chaqueta falda abrigo impermeable almacén vendedora tienda mercado regatear gastar lleva
How many atoms are there in 2.3 grams of H?
The principle of Verstehen involves a. the application of scientific phenomena to the study of relationships. b. studying features of society that are only obse
Micheal has been awarded a pay rise of 4%.His salary is £ 24 492 What was his apart before?
What is the software that finds websites, webpages, images, and other information called?search applicationsubject directorysubject querysearch engine?