dalylapastor25 dalylapastor25
  • 25-02-2019
  • Mathematics
contestada

at the supermarket, gum is sold in packs of 8 pieces each . one pack of gum cost$ &1.92. what is the unit cost per piece of gum?

Respuesta :

awo
awo awo
  • 25-02-2019

the unit cost per piece of gum is 0.24

Answer Link

Otras preguntas

Federalists supported the new constitution, whereas anit-federalists opposed it ? True or false
if x=3 what is the value of the expression -2x(2 x^3+3x^2-5x)
Which of the following best describes the way that scientists make observations A. Record only the observations that support the hypothesis B. Rely on the sen
the truth is that whenever i eat an orange or a pear, i get very thirsty. which word is the definite article ? a - a b - the c - an
50 points Question 6 Like most autobiographies, Barrio Boy uses (blank) point of view to involve readers more intimately with the story being told. A third-pe
Determine whether the following characteristics belong to the Maya or the Inca.
Norepinephrine and epinephrine influence all of the following except __________ functioning. A. heart B. lung C. nervous system D. sex drive
Which place is the 7 in 115.87
A restaurant owner starts composting leftovers food in order to improve the environment around his community. He contacts a local TV station to see if they're i
Qusetion? I have ran 10 miles in 1 hour today what other exercizes would I need to do to have a total of 270 minutes