EPStar EPStar
  • 26-02-2019
  • Mathematics
contestada

how much money dose 20 gallons of milk cost if 1 gallon is $5.50

Respuesta :

PeshwaBajirao42
PeshwaBajirao42 PeshwaBajirao42
  • 26-02-2019

$5.50 × 20 = $110

HOPE THIS WILL HELP U

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with the question above
As k2o dissolves in water,the oxide ion reacts with water molecules to form hydroxide ions. write the molecular and net ionic equations for this reaction. based
Describe the standard human anatomical position as illustrated to the left.
What is the sum of 6 thousand 5 hundred + 1 thousand 3 hundreds 4 tens
How to write one times one +nine times (1/100) in standard form
El doble de un numero menos uno
Jim catering truck get 15 miles to every gallon of gas. How many miles can it travel on 132 gallons of gas?
A rectangular picture frame measures 4.0 inches by 5.5 inches. To cover the picture inside the frame with glass costs $0.99 per square inch. What will be th
Which of the following developments is an example of imperialism
Pizza Palace cuts a medium pizza into 8 slices. The same size pizza at Pizza Pioneers is cut into 16 slices. Jasmine ate 4 slices if a medium pizza from Pizza P