nasia80
nasia80 nasia80
  • 22-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=

Respuesta :

ChemBen
ChemBen ChemBen
  • 22-03-2019

The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).

Answer Link

Otras preguntas

The solid form of a substance is usually more dense than its liquid and gaseous forms. Similarly the liquid form is usually more dense than the gaseous form. W
64/7 in simplest form
Is a kilogram bigger than a liter
Explain how you know that the sum of 12.6, 3.1 and 5.4 is greater than 20.
what is the unit value of 6 in 216
The plane takes off an climbs steadily for 15 minutes until it reaches 30,000 feet. It travels at that altitude for 2 hours until it begins to descend to land,
What is 15/50 in simplest form
When an impulse reaches the end of a neuron, it triggers the release of
who directed the work of slaves
By the Fall of 1940, Germany controlled how much of western Europe? a. Very little c. About half b. Almost all d. None