dedemarshall97 dedemarshall97
  • 24-04-2016
  • Mathematics
contestada

if a chicken farm sold 3,000 eggs last week hoe many individual eggs were sold

Respuesta :

liamobrien
liamobrien liamobrien
  • 24-04-2016
Then 3000 eggs were sold?
Answer Link
WhySoSalty
WhySoSalty WhySoSalty
  • 24-04-2016
Ya.... Is 3,000 eggs were sold. Then 3,000 eggs were sold.... Eggs are singular so, 1 egg acounts for one egg... Meaning 3,000?
Answer Link

Otras preguntas

how to solve this: [tex] \frac{x}{5} + 8[/tex]​
Kneisl's Mountain Adventures store is having a sale on carabiners. During the ... During the sale, you can buy 4 carabiners for $29.60. What is the unit price
Please help anyone ( please example
Jelani's family is putting up a fence around their yard shown in the diagram below. They don't need to fence the wall of the house that is against the yard. The
A 100 W lightbulb is brighter than a 60 W lightbulb when both operate at the same voltage of 120 V. Part A If, instead, they were both operated at the same curr
In what way did the enlightenment lead to a america revolution and the revolution and age of Revelation
Which of the following describes the decimal .3? Repeating decimal Terminating decimal Circulating decimals Repeating factor? There is a line above the
The alkali metals all have what number of valence electrons? A. 4 B. 2 C. 3 D. 1
The total length of a road trip was 16.1 hours. If Highway signs are posted every 0.7 hours, including one at the end of the Road trip, how many highway signs w
full form of bcc please tell me​