li4verdejason
li4verdejason li4verdejason
  • 26-04-2016
  • Mathematics
contestada

Suzanne needs material for her school project. She buys 2.75 yards of material at $5.84 a yard. What is the total cost of the material? a. $8.59 b. $16.06 c. $11.59 d. $13.75

Respuesta :

AthaliaEliana
AthaliaEliana AthaliaEliana
  • 26-04-2016
answer is B) $16.06 because 2.75 x 5.84=16.06 
Hope this helps ^-^
Answer Link

Otras preguntas

Write a research paper about why people turn to Christianity.
Help please!!! My science homework is due in 2 days and I need help!
Find the m/_I, and write the sides in order from shortest to longest
How did the guards' own prejudices impact residents of the camps?
4. The sum of two numbers is 35. The first number minus twice the second number is 8. Find the numbers.
find f(2) given f(x) = 2x^2 + 5x - 21​
Which of the following is a good basic rule of conducting a business meeting? Question 4 options: provide an agenda handle all questions individually after the
The AREA of a rectangle is 80 square inches. If the width of the rectangle is 10 inches, what is the PERIMETER of the rectangle?
How can a classroom be more effective by the use of multimedia? ​
Can somebody help me please