sanchitcoolcham5503 sanchitcoolcham5503
  • 25-04-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. Pumpkins cost $1.80 per pound. There are 16 ounces in 1 pound. How much did Susan's pumpkin cost?

Respuesta :

grace200452 grace200452
  • 25-04-2019

$3.96 i think i just did the math

Answer Link

Otras preguntas

What are the age requirements for VS & VSOP Cognac
Suppose x = 1, y = -1, and z = 1.What will be displayed by the following statement?if x > 0:_____if y > 0:________print("x > 0 and y > 0")elif z >
whats the best baby warmer if it has to be baby average temp 36.9-37.1 and the time 66-120 minutes and cost $76-100
Stage role, written for a man, took 80 years to be played by one. Name this role
What is the intuitive or geometric understanding of eigenvalue and eigenvector in the context of multivariate analysis?
Where the space suits in The Martian realistic? Why or why not?
What is the difference between motion and "movement of any kind" in the context of a question about inertia?
What are the things that distinguish the linguistic varieties of a language or the dialect of a language?
Which of the following is the solution to | x | +7 ≤ 5?A. x -2 and x ≥ 2B. All values are solutionsC. x≤ -2D. No solution
What is the correct procedure when a customer has an allergy to a menu item?