bigfella13
bigfella13 bigfella13
  • 23-05-2019
  • Mathematics
contestada

The total cost of 6 boxes of candy is $14.10. What is the average cost of one item?

Respuesta :

Neatoooo Neatoooo
  • 23-05-2019

The average cost of one box of candy is 2.35 per box

Answer Link
najeswerv
najeswerv najeswerv
  • 23-05-2019

it’ll be $2.35 per box

How to find the answer:

14.10 divided by 6 = 2.35

Answer Link

Otras preguntas

What is an essential quality of mandalas?
Can somebody please help me with these two questions?
A photomontage is... A) picture of a picture. B) a photo of Hitler and Stalin. C) a photo from of Roosevelt and Stalin. D) a picture made up of combination of o
9. Environmelentalists are today angry _____the climate change. (with, at, by)​
What is the equation of a line with a y-intercept at (0,6) and a slope of 3?
Anyone know the steps??
What classical language is often associated with science, especially medicine and biology?
Paulasia has 8.47 ounces of tofu. She divides the tofu into 10 equal pieces and gives one piece to each of her friends. How much does each piece of tofu weigh?
Josh made a collage using magazine cut outs from comic books. He used a total of 58 magazine cut outs and 28 cut outs from comic books. Which ratio is equal to
Help with this one!! Shows steps please :)