bejaranobella07
bejaranobella07 bejaranobella07
  • 23-05-2019
  • Mathematics
contestada

I need help on IXL...

I need help on IXL class=

Respuesta :

LaSlatt LaSlatt
  • 23-05-2019

Answer:

489.52

Step-by-step explanation:

I simply multiplied 422 by .01 then again by .15 and I added the products of both problems to 422 to get my total cost which is 489.52

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of dramatic irony? A. The three rioters hear a funeral procession outside the tavern. B.The three rioters curse Death whil
A multivitamin tablet contains 14.5mg of calcium. How much calcium does a bottle of 50 tablets contain? Write your answer in grams.
what number multiplied by itself gives 36
why does belle visit her father often during his illness
In a certain town, 22% of voters favor a given ballot measure. for groups of 21 voters, find the variance for the number who favor the measure. a. 1.9 b. 13 c.
What’s the correct answer
Sari has a bag containing 6 half dollars. What is the mass of half dollars in Sari's bag when half dollars weighs 11.34 grams?
The Prairie Provinces provide much of Canada’s _____. A. manufacturing and service jobs B. gold and silver C. lumber and minerals D. grain and cattle
Which of the following choices is not a cultural influence on our wellness
When you begin working, you will most likely be both a _____ and a _____ in a market economy.