suady
suady suady
  • 23-05-2019
  • Mathematics
contestada

4.5kg of oranges and 3kg of apples cost a total of £3.87 2.5kg of oranges cost £1.40 Work out the cost of 1kg of apples.

Respuesta :

karki145 karki145
  • 29-05-2019

Answer:

=£0.516 is 1 kg of apples

Answer Link

Otras preguntas

What is the ultimate source of energy for the earth?
find the lowest common denominator 3/4 and 5/8
Can anyone help me with this math problem Plz help. See the picture
Which of the following is something you need to think about throughout unit 2? A. the independent reading B. the jobs done by women C. the writing prompt D. th
A television costs $270.25 including 15% tax. How much of cost is the tax
Which of the following Middle Eastern cities is sacred to Jews, Christians, and Muslims? A. Mecca B. Medina C. Jerusalem D. Baghdad
Casas de cultura are geared toward_____. A. young children B. teens C. adults D. all ages
Emergency managers have authority to direct voluntary organizational assets. true or false.
Which of the following should you do during your third read of the multi-draft reading process? A. identify the author's tone and viewpoint B. evaluate how the
Magma that is low in silica has little __________ among its particles, which results in low viscosity.