mrminecraftrules555 mrminecraftrules555
  • 26-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in cents per pound?

Respuesta :

lilah21
lilah21 lilah21
  • 26-05-2019

If I’m correct, 3.25 would be the amount for each pound

Answer Link

Otras preguntas

Is corruption something innate or is it silk with political exercise?
Which is a characteristic of a memoir? A. It is an account that is totally, factually accurate. B. It offers a lesson about overcoming obstacles.
The introitus refers to Group of answer choices the connection between the vagina and the cervix. the vaginal opening, which is most sensitive to erotic pressur
-3(0.5+3p)=-6(p-5.9) show work help
Which of the following is used to identify outliers in a set of data? 1.5(IQR) 1.5(range) 2(mean) 2(median)
When Nora first joined the track team, she was afraid of jumping, but she got over that hurdle
(6-6)x 6=0 (6 + 6):6=2 6? 6?6 = 4
Assume that adults have IQ scores that are normally distributed with a mean of 101.9 and a standard deviation of 19.2
2. What is the slope-intercept form of 9x + 3y = 15? y = 3x - 5 y = 3x + 5 y=-3x - 5 y=-3x+5
I need to know if anybody knows if your mom is phat