JASMINEM8538 JASMINEM8538
  • 24-07-2019
  • Business
contestada

Mango Company applies overhead based on direct labor costs. For the current year, Mango Company estimated total overhead costs to be $300,000, and direct labor costs to be $150,000. Actual overhead costs for the year totaled $330,000, and actual direct labor costs totaled $170,000. At year-end, Factory Overhead account is:

Respuesta :

breadwinnerk breadwinnerk
  • 24-07-2019
Cool 56 jack mppphtt
Answer Link

Otras preguntas

"an excel spreadsheet is an example of a(n ________ database."
How does the amount of energy available to a population affect the size of the population?
Please help - explain why you choose the option ?
1. What sentence does this word accurately complete? The word is "se" a) Tu ______ la informacion b) Ellos ______ crear sitio Web c) Yo no ______ la informaci
According to scientific thought when does one species of organisms become too species
What is Walt Whitman saying about the American identity?
PLEEASe help me on this table question!!! it's easy
The store is having a sale 2 an a half pounds of sugar for $10.50. What is the unit price in a division sentence?
How do you say the flowers are beautiful in Spanish?
Cómo describes las playas en Puerto Rico? húmedas húmedo tranquilo tranquilas claros claras