mariog6212345
mariog6212345 mariog6212345
  • 21-08-2019
  • Mathematics
contestada

Find the unit price if a 4-pack of mixed fruit sells for $2.12​

Respuesta :

RaquelLWhite
RaquelLWhite RaquelLWhite
  • 21-08-2019

Answer:

I believe it's .53

Step-by-step explanation:

2.12 / 4= .53

Answer Link
PickleGirlyGirl
PickleGirlyGirl PickleGirlyGirl
  • 21-08-2019

Answer:

0.53

Step-by-step explanation:

4/2.12=0.53

Answer Link

Otras preguntas

You have been assigned a case of a family that is having difficulty understanding insurance forms. When you help this family read and understand the forms, what
I will give brainliest
Harry went on a vacation traveling a total of 350 miles in 7 hours. What was his average speed throughout the trip?
The angle measurements in the diagram are represented by the following expressions. \qquad \blueD{\angle A} = \blueD{6x - 18^\circ}∠A=6x−18 ∘ start color #11a
Which homophones correctly complete this sentence? own bed when Each of our dogs curls up in sleeping. A. it's; its B. its; its C. it's; it's D. its; it's
forms of leisure activities​
Arturo is making an appetizer for a dinner party. The recipe calls for 3 cloves of garlic for 7 servings. There are 50 people attending the dinner party, approx
PLEASE HELP I WILL MARK BRAINLIEST!! Twice a number, decreased by 4, is at least 12. Which of the following is a solution? 08 O 5 07 O 6
expand : log3(x^3/81y^2)
factor b2+18b+80= ......