alexiasalgado4p73x6d
alexiasalgado4p73x6d alexiasalgado4p73x6d
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

Which type of fruit has a cost $1.20 per pound?

Which type of fruit has a cost 120 per pound class=

Respuesta :

Lalafail3 Lalafail3
  • 25-09-2019

Answer:

Apples

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-09-2019

Answer: Apples cost $1.20 per pound of apples.

Step-by-step explanation:

6/5 = 1.20 per pound of apples

4/5 = 0.80 per pound of bananas

5/4 = 1.25 per pound of peaches

9/6 = 1.50 per pound of kiwis

Answer Link

Otras preguntas

what is the word form for 93,472,810
What is 91,284 rounded to hundred thousands
What would be some of the drawbacks of having the victims of crime, rather than the state (through its public officials), prosecute criminals?
what is the placement value in the digits 4s in the numbers 4,448
How many liters is equivalent to 0.3 kilo liters
What does interior angle A of the polygon in the figure equal?
how many two thirds cups servings are in a 4-cup container of food
How to simplify (1-3)^2
Write the name of the period that has the digits 913
convert 3 7/8 to a fraction notation?