essencefox12 essencefox12
  • 21-10-2019
  • Mathematics
contestada

a local market sells 4 tomatoes for 3.20 how much would it be for 1 tomatoe

Respuesta :

peachyfuzz
peachyfuzz peachyfuzz
  • 21-10-2019

Answer:

80 cents for each tomato

Step-by-step explanation:

Answer Link
jrich200co jrich200co
  • 21-10-2019

Answer:

$0.80 for 1 tomatoe

Step-by-step explanation:

3.20/4=0.8

Answer Link

Otras preguntas

[(-2)²×3]÷[(-9)-5+2]
2 lines intersect. A line with points R, S, U intersects a line with points V, S, T at point S. In the diagram, which angles form a linear pair? Select three op
Ever since she was little, people told Amelia she would never become a doctor. Starting in ninth grade, she decided to prove them wrong. She made straight As a
by factoring out the GCF what is 12r-4?
Olivia buys 0.5 pounds of ricotta cheese and 0.25 pounds of parmesan cheese. The parmesan cheese costs $5 more than the ricotta cheese. She pays a total of $9.5
Can you use the perpendicular bisector theorem to solve for RS? a)yes b)no
If you're not a good soldier, you will never be a good commander. A. Tis easy to see, hard to foresee. B. The rotten Apple spoils his Companion. C. No gains wi
someone buys a chair in sale for 435.60 dollars. its is a reduction of 12% from the the original price. what is the original price... the amswer is 495 dollars
what launage do u think i should learn
Given P={x:10_ A)6 B)7 C)8 D)9