roxanne102788 roxanne102788
  • 21-10-2019
  • History
contestada

What is the word for a cost per unit

Respuesta :

makaylatobias2022
makaylatobias2022 makaylatobias2022
  • 21-10-2019

Answer:

fixed and variable cost

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A cable company claims that the average household pays $78 a month for a basic cable plan, but it could differ by as much as $20. Write an absolute value inequa
I don't know what to do...​
The lines shown below are perpendicular
What do amino acids, fatty acids, and sugars have in common A. They are used to make proteins. B. They are used to lipids. C. They are made of carbon, oxygen, a
How does inflation affect standard of living?
The points A(− 7,-8) and B(18,-8) are the two vertices of an isosceles triangle ABC, where AB=BC. The equation of the perpendicular from B to AC is 4x+3y= 48, t
To what extent was the Seven Years' War (French-Indian War) a turning point in the history of British colonial America?
• Briefly explain, at least, THREE social issues that could lead to environmental Injustice. ​
What is the molar mass of C3H8O2? (Round to three significant figures)
I WILL MARK AS BRAINLIEST! Simplify