hairgirl29 hairgirl29
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the market Susan bought 5 peaches for $1.45 at that rate what would one peach cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2019

1.45/5 = 0.29

1 peach costs $0.29.

Answer Link

Otras preguntas

Which is the best phrase to eliminate because it is neither precise nor domain specific?.
f(x) = 8x-3 and g(x) =4x +5; find (f /g) (x)
A man buys an article for $600 and sells it for $710. what is his profit or loss​
Which is the best estimate of StartRoot 0. 96 EndRoot to the nearest hundredth? 0. 96 0. 97 0. 98 1. 0.
The State of Connecticut has a fiscal year end of June 30th. The State has authorized the building of a new Fire Station in New Haven County to begin on July 1,
please help me with this math problem please I need help
PLZ ANYONE HELP ME PLZ BEFORE THE HOLIDAY BREAK BEGINS!!!!!!!!!!!!!!The Uber base fare is $1. There is a charge of $1.05 per mile. You also plan to give the dri
what happens when you pass a current through an insulated wire?
8. Which event will cause a protein to function incorrectly within a cel А A decrease in the amount of carbohydrates in the cell lowers the amount of available
Given pr // st. pr = 7 cm. ts = 3cm tq = 5cm what the length of pt​