iyanamarie040408 iyanamarie040408
  • 23-10-2019
  • Mathematics
contestada

$3 for 5 jars of peaches

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 23-10-2019

Step-by-step explanation:

if u want to solve further its

1 jar of peaches is 1.66 dollars

Answer Link
Husbandsv Husbandsv
  • 23-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

$3/5jars = $.60 per jar

Answer Link

Otras preguntas

Interest groups form to promote specific policy choices. Which of the following is not one of their main functions: a. Help stimulate interest in public affair
Why did the Roman Empire produce more coins?
Which agency managed the purchase and distribution of military supplies during World War I?
Prior to the outbreak of Lebanon’s civil war, the country’s capital, Beirut, was _____. the site of peace conferences between Israelis and Arabs a center of tra
How did the history of british government and the ideas of the enlightenment affect colonial government
presidents with the last names that start with a vowel
the sum of a number b and 3 is greater than 8 and less then 12
Convert the rate 1000 ounces per 2 hours to cups per minutes?
A good resource person to go to when asking help in conducting research is a(an): a. Internet expert. b. TV reporter. c. librarian. d. insurance agent.
Which of these is an example of feedback? A. Asking your supervisor if you are doing something the right way B. Joining your coworkers at a table in the lunch