Seudónimo Seudónimo
  • 24-10-2019
  • Mathematics
contestada

2 Mins left, please help..
Gene paid $171 to keep his dog at the kennel for 12 days. What was the unit rate, r, per day to keep the dog at the kennel?

Respuesta :

launas1
launas1 launas1
  • 24-10-2019

Answer:

14.25/ 171÷12 = 14.25 so $14.25

Answer Link

Otras preguntas

me when i put my hand into my teachers automatic pencil sharpener during class
Which of these was a task of the Freedman’s Bureau? Please answer!!!! A B C or D
6. Below is a table comparing atoms of different elements. Write your answer for box "a" below * And can somebody explain an easy way to solve questions like th
who wants a brainliest.
Can anyone help me I sick and I don’t understand it
The high school is having a bake sale. Dakota is making brownies. One box of brownie mix can make 8 brownies. If Dakota makes 48 brownies, she will need exactly
What is the volumenof the sphere rounded to the nearest hunderths?​
Genetically modified biotechnology has changed the way technology addresses food shortages. Which of the following major discoveries made this possible? A) agri
help wat does ctrl+u means
The main reason the american government refused to ratify the kyoto accord on climate change is that they