nowmokesmoke nowmokesmoke
  • 24-10-2019
  • Mathematics
contestada

Caroline earns $54 babysitting for 6 hours, What is Caroline's rate, in dollars per hour? what is her unit rate​

Respuesta :

sammmmi219 sammmmi219
  • 24-10-2019
$9 an hour would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Differential survival and reproduction is best described by which term? natural selection creationism inheritance of acquired characteristics none of these
What is the term for different “jobs” that different cells perform in a multicellular organism? A. functions B. systems C. levels D. contractions
maren walks 3 / 5 mile in 24 minutes at a steady pace. how long does it take her to walk 2 miles
Mel's father asked Mel to mow his lawn while he was on vacation. Mel bought 1.6 gallons of gas for the lawn mower. The gas cost $2.85 per gallon. How much money
How might Germany have prevented World War I?
find x plz help!!!!!!!!
What is the unit rate of 40 meters in 16 seconds?
what percent of 45 is 72
Where is oxygen content in a river or stream likely to be highest? a. the source b. the mouth c. the middle portion d. none of the above
what would be the first thing you would do if you were burned by a chemical a.apply the antidote for the chemical b.rinse the area with plenty of water c.wipe o