kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

18. Josh bought 2.3 pounds of asparagus. If
each pound costs $1.98, how much will
he pay for the asparagus?
A $4.53
C $45.54
B $4.55
DNH​

Respuesta :

carakiefer12
carakiefer12 carakiefer12
  • 25-10-2019

Answer:

B

Step-by-step explanation:

If you multiply both 2.3 x 1.98, you get 4.55

Answer Link

Otras preguntas

why does alaska have really long days during some times of the year and really short days during other times?
what is the pink panther?
do two-headed snakes really exist?
what is dry lightning?
what are the different types of gorilla?
6.___He journeyed to the court of the great Kublai Khan, returning to Europe after seventeen years.
What polynomial when divided by 2y^5 yields 4y^2-2y+9 as a quotient?
write short notes on military dictatorship in Chile
16. The spreading of sound waves around openings in barriers is called A. reverberation. B. an echo. C. diffraction. D. refraction.
Summarize the way plants store extra sugar