justine64 justine64
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada


McKenzie bought 1.2 pounds of coffee for
$11.82. What was the cost per pound?

Respuesta :

iifeless
iifeless iifeless
  • 25-10-2019

Answer:

$9.85 per pound

Step-by-step explanation:

11.82/1.2 = 9.85

Answer Link
chofis11372
chofis11372 chofis11372
  • 25-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

11.82/1.2=9.82

Answer Link

Otras preguntas

Jamie must decide whether to buy a new truck. He concludes the costs of buying the truck are greater than the benefits. In Jamie’s case, buying the truck would
gas is 2.10$ per gallon and your car gets 32 miles per gallon how much your gas cost
I need some fantasy-type names (like you would see in Lord of the Rings or Eragon) for a short story that I have to write. I have to include last names as well.
What's the unit rate of 162 water bottles in 9 cases
write these numbers in order from least to greatest 0.6, 2/3, 2/3, 0.39
Please please help please I’m in a big hurry
What was missing from the 100 settlers of jamestown as they disembarked?
need help simplifying
what is7 threes +1 three
An isosceles triangle has two sides of equal length. The third side is 5 less than twice the length of one of the other sides.if the perimeter of the triangle i