gaiamiah
gaiamiah gaiamiah
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

if 5 ice creams cost $8.45 how much is 1 ice cream

Respuesta :

owen12348
owen12348 owen12348
  • 25-10-2019
The ice cream costs 1.69$
Answer Link
jazminvalenzue
jazminvalenzue jazminvalenzue
  • 25-10-2019

Answer:

One ice cream would cost $1.69

Step-by-step explanation:

8.45÷5= 1.69

Answer Link

Otras preguntas

How do I solve for y in literal equation for 1/2y+4z=x
how can you compare seven tenths and one half without using a model
Name the greater number 3.579, 3.564
What would be an example of a chemical change that took a long time to occur?
Citizens participated in the government of Athens by
Randall and Rachel are brother and sister. Randall does not enjoy exercising, but Rachel can't get enough. Based on the information you know, which of the follo
76 less than the quotient of an unknown number and 5 is 116. What is the equation for the statement shown? Let x represent the unknown number.
The sum of three fourths of a number and 1 is -5
what brought suffering to chief Joseph and his people?
Groups of the periodic table correspond to elements with: A. The same color B. The same atomic number C. Similar properties D. Similar numbers of neutrons