thegamingwolf0502
thegamingwolf0502 thegamingwolf0502
  • 26-10-2019
  • Mathematics
contestada

What is the cost of nine ounces of cheese at $0.80 per pound?

Respuesta :

Classified100
Classified100 Classified100
  • 26-10-2019

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

$0.80/16 * 9

Answer Link

Otras preguntas

The same report from the u.s. census bureau states that in 2010 the average commute time for wake county workers was 23.9 minutes and in 2016 the average was 25
which is true for all pairs in this table given x=-1,0,1,2 y= -4,-2,0,2
The main method contains the statement double num = somemethod(12, 14);. what is the result after this statement is executed? public static int somemethod(doubl
Max_int is the maximum integer, min_int is the minimum integer, and w is one less than the word length (e.g., w = 31 for 32-bit integers. which choice is equiva
What movies, if any, should be considered high-performance outliers? explain.
Find the energy (in mev) released when decay converts 88x226 (atomic mass = 226.02540 u) into 86y222 (atomic mass = 222.01757 u). the atomic mass of an particle
You estimate that you have completed 1/4 of the work your boss expects this week
If you invest $20,000 in the risky portfolio, your expected profit would be__________.
How is a good life defined, and what is your plan to achieve it? please refer to themes from the assigned readings to support your answer.
During an experiment, readings for blood pressure in a person’s body were found to be constant. However, when measured by a different blood pressure cuff, the r