iminor20 iminor20
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

Penelope buys x pounds of bannas for $0.42 per pound and y pounds of Apples for $1.19 per pound

Respuesta :

rihannacwill rihannacwill
  • 22-11-2019

Answer:

So whats the Question?

Answer Link

Otras preguntas

How many pounds of salted nuts selling for $1.60 per pound should be mixed with 6 pounds of salted nuts selling for $2.80 per pound to obtain a mixture selling
A 1.69 mol sample of krypton gas occupies a volume of ? L at STP.
Which statement is more accurate about abuse
Which point could be removed in order to make the relation a function? {(–4, 3), (–5, 6), (1, 0), (–4, 5), (9, 5), (0, –7)} (–5, 6) (1, 0) (–4, 5) (9, 5)
Determine if the following conjuncture is true. If not, give a counter example. The square of an even integer is odd.
Select the response that best answers the question. if the statement is true, select "true"; if it is false, select "false." in "by the waters of babylon," the
Please Please Help ASAP, I really need Help. The coordinates of the vertices of triangle ABC are A(-1,3), B(1,2) and C(-3,-1). Determine the slope of each side
At what ages do health official recommend following an immunization schedule? over 65 years, 8-18 years, birth - 18 years, birth - 75 years
2a - 5d = 30 dove for d
-5x+2y= 10 solve for x and y ASAP