ggfjustin
ggfjustin ggfjustin
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

Mr. Hanson bought 8 ounces of smoked
salmon for $12.24. What is the unit rate.
per ounce?

Respuesta :

125006202 125006202
  • 22-11-2019

Answer:

1.53 is the unitmrate per ounce

Step-by-step explanation:

12.24 divde by 8.

Answer Link

Otras preguntas

A bag contains 26 letters and 9 numerals. Aubrey draws two cards from the bag. What is the probability that she draws 2 numerals?
As a command economy develops, which of the following outcomes is most likely?
When deciding whether to build a small or large courthouse, a government leader should identify
because we often cant choose who our coworkers will be we should
What is the brain made out of?
Has anyone read A Separate Peace by John Knowles? If yes, then helpWhy does Gene change his mind about enlisting in the military after he tells Brinker he will?
What is the best way to describe what a solution is?
Solve z= 9 over 13 c for c
Would a nonindustrialized or an industrialized nation more likely be an empire builder? Why?
round 0.4571 to the nearest hundredth