justinaarchie2005 justinaarchie2005
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

For a car, $250 per month, 40 mile per gal, $2.15 cost per gal, make an linear equation

Respuesta :

lizzy411356
lizzy411356 lizzy411356
  • 22-11-2019

Answer:

250+(40×2.15)

336

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Using the numbers 3, 5, and 8, can you write nine proper fractions and nine improper fractions? You may use each number only once within a fraction.
What’s the distributive property of (1 - 3y + x)(-4)
Read the conclusion to a personal statement. In conclusion, my trips to the seashore have awakened an interest in marine biology. I am ready to move forward wit
A tercet is a A. literary genre. B. figure of speech. C. complex rhyme scheme. D. three-line stanza.
Who is well known for studying the mammoth and mastodon?
who is generally considereda postmodern writer
The difference of the square of a number and 16 is equal to 6 times that number. Find the negative solution
obesity in the USA sufficiently narrowed​
After the passage of the Civil Rights Act, civil rights activists wanted to
Please help ASAP!! EXTRA POINTS!! Giving brainliest ASAP ! How has “ The Chrysanthemums” made an effect on history? How does it reflect American history ? Every