nicole9337 nicole9337
  • 23-11-2019
  • Mathematics
contestada

a grocery store sells a bag of 4 lemons for $0.79. Which pricing option would result in the same unit price for each lemon

Respuesta :

Cathi Cathi
  • 23-11-2019
.79/4= .197. Or 20 cents each
Answer Link

Otras preguntas

A sample of argon gas (molar mass 40 g) is at four times the absolute temperature of a sample of hydrogen gas (molar mass 2 g). the ratio of the rms speed of th
the average life span of a lion is one year more than twice the life span of a fox , which is seven years Let i represent the lige span of a lio.
Help with 55 and 56 plz
Which came first in the sequence of events that brought about the unification of Germany
Find the product. (7 - 10x)2
What does the hutchinson case tell us about how puritan authorities understood the idea of religious freedom?
A bag contains 6 poker chips, one is red and the other 5 are blue. you and a friend take turns selecting a chip at random from the bag. the first person to get
Help! Which of these is it?
The region of south america contains the continent of south america and also _____. the region is made up of _____ countries.
What key features of a polynomial can be found using the fundamental theorem of algebra and the factor theorem?