kayleemm9
kayleemm9 kayleemm9
  • 25-11-2019
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​ 312 ​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.

What was the total cost of the milk?

Respuesta :

Mentallystrong182 Mentallystrong182
  • 25-11-2019

Answer:

answer= 842.4

Step-by-step explanation:

you take 312 and times it by 2.70

Answer Link
michayla306 michayla306
  • 25-11-2019

Answer:

$842.40

Step-by-step explanation:

2.70x312=842.40

2.70 is the cost of one milk then you multiply it by the number of milks karl bought.

Answer Link

Otras preguntas

three different are rung at intervals of 36 minutes 40 minutes and 48 minutes if they were rung together at 9 a.m. at what time would they be rung together agai
trình bày ý nghĩa của sinh viên với môn học tư tưởng hồ chí minh
A sample of oxygen gas occupies a volume of 160 liters at 364 K. What will be the volume of the gas when the temperature drops to 273 K? 210 L 120 L 62 L 470 L
BRAINLIEST if correct! +20 pts Select the adjective phrase to complete the sentence. Alexa held the bouquet _______. A. of white roses B. in a tight grip C. wit
Use the following information to determine the break-even point in units (rounded to the nearest whole unit): Unit sales 53,000 Units Unit selling price $14.65
x^{2}[(y'−x^{2})+3xy=cosx, (x>0)
"How long has Jimmy been here?" "He …. Two days ago A. has been B. came C. would be D. had been
1.There was a big crowd of holiday makers … tickets A . Buying B . Buy. C . Bought. D . Were buying 2. Our teacher told us …. the danger of learning out too
What are the resources og microeconomics?
given: ray FEH bisects