alexastone95 alexastone95
  • 24-12-2019
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows an equivalent way to represent the cost of cupcakes?
Brownies 3 for $1
Cookies 8 for $2
Cupcakes 13 for $9

Respuesta :

PrincessOfAnswers
PrincessOfAnswers PrincessOfAnswers
  • 24-12-2019
Well, it doesn’t make sense because you also have 2 other units.
Answer Link

Otras preguntas

A direct variation has the equation y = 4x. What is the value of y for x = 3? a.3 b.7 c.12
Can you guys help me with 15 please?!!!!!!
what is the largest ocean in the world !?​
What are the roots of the polynomial equation? Will mark brainliest.
Robert wants to use all the ingredients listed in the table at the right to make trial mix. how many half pound packages can he make ​
Guys help if you can’t see it good zoom in to it 50 points
Can someone please help me out
If I have 2 quarters 12 dimes and 23 pennies how many more pennies will I need in order to have a toldal of $2.00
need help with math question please leave how you got the solution​
A scale drawing of the side view of a house is shown at the right. Find the total area (in square inches) of the side of the house in the drawing PLEASE HELP!!