maria01181985
maria01181985 maria01181985
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

Write and solve a problem involving money that can be solved with a multiplication equation

Respuesta :

Jamieandej
Jamieandej Jamieandej
  • 22-01-2020

Answer:

John bought 15 apples which costed $0.75 each. How much were the apples in total?

Answer Link

Otras preguntas

finish this pattern 3, -6, 12, 4, 20
The dot plot below shows the hourly rate of some babysitters:a number line is shown from 1 dollar to 7 dollars in increments of 1 dollar for each tick mark. the
3 solutions to y=-5x+1
Which of the following is NOT a strategy to prevent falls? A. keeping walking surfaces free from moisture and clutter B. replacing damaged electrical cords C. i
what effect did the mongol siege of baghdad have on the islamic world? A The islamic civil service exam was suspended. B the islamic serf system arose C the i
Which two authors are connected with the New Journalism movement? Tom Wolfe George Orwell Kurt Vonnegut Truman Capote John Steinbeck
Which event in the history of the populist movement happen first?
Can you work in a food restaurant with trach in your neck
A cloud that forms near the ground
What is the value of f(x) when x= -3? f(x)=-2x-3