carrieoverbay15 carrieoverbay15
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

30 miles per gallon. At $2.19 a gallon, how much would that cost?

Respuesta :

avarobson
avarobson avarobson
  • 22-01-2020
At 30 miles per gallon that would cost $65.70
Answer Link

Otras preguntas

How is the bill of rights organized
Why is the politician's argument not very convincing
In “A Smart Cookie,” Esperanza’s mother quit high school, but in “An Hour with Abuelo,” Arturo’s abuelo finished high school. This is an example of a contrast.
this is the sentence "I don't find drooling dogs very attractive" which best identifies the participle in the sentence A. don't B. find C. drooling D. attract
A problem states: "There are 2 more horses than cows in a field. There are 15 animals in the field in all. How many horses are there in the field?" Let h repre
Which best explains why the plymouth settlement was so important in american history?
what is the moral of the elephant poem
Factor the expression.
What is the next step if the data from an investigation do not support the original hypothesis?
Give 3 prevention behaviors for your peers to follow.